FK Gascontrol Havířov vs FC Horní Bludovice

Datum a čas konání: 27.4.2024 16:30

Další prohra FCHB v přípravě

FC Ostrava-Jih - FC Horní Bludovice 3:1(2:0)

Ke třetímu utkání letní přípravy jsme nastoupili na hřišti Ostravy-Jih, účastníka 1.B třídy. Jelikož se k utkání dostavilo jen torzo našeho týmu, byli jsem vděční za výpomoc, ve formě výpujčky jednoho hráče domácích.Upřímně vypadalo to, že opět odjedeme s velkým přídělěm. Světe div se, nic takového se nedělo. Domácí měli optickou převahu, ale do žádné šance jsme je nepustili. Naopak hra se po čtvrt hodině vyrovnala a dalo se na to i koukat. Pět minut před koncem první půle natáhl z 25 metrů krásnou ranou do šibenice domácí záložník a prohrávali jsme1:0. Po dalších třech minutách a nedůrazu ve vápně, domácí zvýšili z dorážky na 2:0.

O poločase trenér Dolanský svým svěřencům domluvil a šlo se na věc. Hra byla celkem vyrovnaná, naši měli balón více v držení, ale opět po naší chybě a brejku dali domácí na 3:0. Tyrlik v bráně byl bezmocný. Do konce zabývala čtvrt hodinka a naši se objevovali čím dál více na dostřel. Naše koncovka však byla žalostná. Postupně šli sami na bránu Poncza, Matyáš, Skrkon, ale vše zlikvidoval výborný brankář domácích. Nakonec pět minut před koncem utkání, po úniku skóroval Poncza a upravil výsledk na konečných 3:1. Po rozehrání přišla další pěkná akce a jasný faul na Ponczu ve vápně, píšťalka sudího však zůstala němá. I domácí po utkání uznali, že to byla jasná pentle. Domácí ještě v závěru trefili krásnou ranou spojnici břevna a tyče.

Utkání mělo solidní úrověň i přes úmorné vedro. Ukázalo se, že i v takové polátané sestavě, se dá hrát solidní fotbal se soupeřem z 1.B třídy. Klukům patří dík za bojovnost a obětavý výkon.

K dalšímu utkání nastoupí fotbalisté FCHB 23.8.2020 v 17.00 hodin. Bude se jednat o mistrovské utkání okresního přeboru mužů, které odehrajeme na vlastním hřišti v Horních Bludovicích. Přípravné utkání proti Dobroslavicím, které se mělo odehrát 15.8.2020 bylo zrušeno.

Sestava FCHB: Tyrlik - Dvořák, Zika M., Poskier, Rucký - Matyáš, Zika. R, Mikulec, Poncza - Skrkon

Branky FCHB: Poncza